cestujeme.tudy.cz

IgorBorec

Kdo jsem?

Tak na tuto otázku se snad každý z nás snaží prakticky celý život najít odpověď a já rozhodně nejsem výjimka. I když výjimečný trochu asi budu, už když jsem se narodil dostal jsem jméno Igor (tam co jsem se narodil normální, ale o tom později). Když toto jméno někde zaslechnu, můžu si být jistý, že se mluví o mně. To mne pomalu, ale jistě, nasměrovalo na cestu, kdy jsem se snažil vymezit oproti druhým a být, skoro by se dalo říct, za každou cenu „Jiný“.

No posuďte sami: sportu příliš neholduji, vyhýbám se alkoholu jako čert kříži, přestože když si sednu v restauraci automaticky přede mně číšník pokládá pivo. Že by soudil dle mé vizáže? Čtu Sci-Fi literaturu takřka výhradně, až na několik příslovečných výjimek. Rovněž Sci-Fi seriály je to na co rád koukám. Místo hospody nebo jiné večerní zábavy radši vysedávám u počítače a jako počítačový hacker skoro i vypadám, přesto jím nejsem.

Opravdových přátel moc nemám, asi proto, že jsem tak trochu samotář, ale věřím, že těch několik málo přátel se na mne mohou spolehnout, kdykoliv budou potřebovat.

Ale aby jste si nemysleli, že jsem nějaký podivín – samotář, no prostě „Jiný“. Zjistil jsem, že s přibývajícím věkem se pomaličku, ale jistě začleňuji do většinové společnosti. Již několikerým rokem spořádaně pracuji, vydělané peníze pak investuji, tak jako mnozí do hypotéky, tedy do vlastního bydlení. Dokonce jsem měl to štěstí, že jsem narazil na holku, co se do mně zamilovala a nebudete tomu věřit, jsem se s ní i oženil. (Jen tak na okraj, doufám, že tímto nezklamu zástup fanynek čtoucích naše cestovatelské stránky, které jsou do mně beznadějně zamilovány.)

No a nakonec mám rád auta a rád jimi cestuji, avšak na místo s cestovkou, radši na vlastní triko a po vlastní ose. Ještě, že se v mém okolí našla alespoň jedna spřízněná duše, kterou nebylo zas tak těžké naklonit k cestování do, dle úsudku mnohých, podivných destinací, ano píšu tady o Martinovi. A proč právě do těchto destinací? No jak už jsem výše naznačil, narodil jsem se přes 2000 km na východ od česka, kde mé jméno není zas tak neobvyklé a tak nějak mně to tam čas od času táhlo. A to je pak čas vyrazit na cestu. Akorát v poslední době se do Ruska, což je ta země, těžko shání vízum, vyrazili jsme i jinými směry a poznali i jiné země. Díky naším cestám a naší snaze je nějak publikovat vlastně máte možnost číst tyto stránky, tak směle do toho...
Mlicko ja rad

Co jsem?

Jedinec mužského pohlaví, přibližně 168cm vysoký a okolo 90 kilogramů vážící. Stav: vdaná/ženatý. Pracující v oblasti podpory a služeb v souvislosti s výpočetní technikou. Represivními/pořádkovými složkami v žádné zemi zatím nehledaný, tedy aspoň doufám.

Fanoušek seriálů jako Stargate SG1, Atlantis, Space: Above And Beyond, Total Recall 2070, Earth: Final Conflict, Farscape, Battlestar Galactica a dalších. Zmínit bych mněl i filmy, ale to by byl opravdu dlouhý seznam, který by se neomezoval pouze na scifi, protože ačkoli nerad se musím přiznat, že jsem asi kino/televizní maniak.

Knížek jsem přečetl bezpočet, ale kromě záliby v cestování s Martinem sdílím i knihovnu a tak se dá říct, že co přečetl on, jsem přečetl i já. Mezi mé oblíbené knihy patří celá série Nadace od Isaaca Asimova včetně knížek o robotech a detektivních románů z období raného dobývání kosmu. Taky knížky o Duně od Franka Herberta, takřka vše co jsem sehnal od Jerryho Pournella jako Janičáři (asi nejlepší co jsem kdy čet), a celá série o Žoldnéřích, nesmím zapomenout ani na sérii o odvážné kapitánce Honor Haringtonové od Davida Webera, série o Navigátorovi od Billa Baldwina, a neměl bych zapomenout ani na Pána Prstenů od J.R.R. Tolkiena. No prostě ve vyjmenovávání skvělých knížek bych mohl pokračovat ještě dlouho a to už by jste to dál nečetli.

O hudbě jen krátce, odjakživa preferuji elektronickou hudbu nebo taky New Age, ale musím přiznat, že v poslední době poslouchám i jinou hudbu, tedy skoro vše co mi přijde pod ruku a to včetně rádia Evropa....Kam směřuji...

Podle toho co jsem již naznačil na začátku, tak směřuji k pohodlnému rodinnému životu, kde mou největší starostí asi bude vydělávat tolik, abych udržel standard na který jsem si už zvykl, zaplatil všechny půjčky a hypotéku.

Ale v co doufám je, že vždy si najdu alespoň chvilku a nějaké prostředky, abychom mohli s Martinem vyrazit někam do světa, tak aby jste i v příštích letech mohli koukat na nové fotky z nových, pokud možno, exotičtějších destinací.Dost už bylo, nezáživných keců o mé osobě a radši se koukněte na nějaký náš cestopis, nebo galerii fotek.Datum poslední modifikace 29.11.2009
Autor : Igor Vučenovič
Majl : igor_vucenovic (zavináč) tudy (tečka) cz


Cestování | Turistika | O nás | Tatra | Kniha Hostů
Vyrobeno v NexusLabs® 2001-2023